Spolehlivá technologie pro lidi

Slinování (spékání) je tepelný proces, při kterém jsou komponenty  vyráběné z kovového prášku. Slinuté komponenty nabízejí maximální přesnost rozměrů a můžou být použity v celé řadě aplikací - například v automobilovém průmyslu. Jako jeden z největších světových výrobců používajících technologii spékání má Schunk desítky let zkušeností a vynikající odborné znalosti v axiálním lisování a techniky vstřikování. Společnost podporuje své zákazníky od prvních návrhů po sériovou výrobu, a nabízí k dodání hotové komponenty připravené k instalaci.

Slinuté kovové díly Schunk lze nalézt v mnoha automobilových aplikacích:

Spalovací motory  

spalovac motory

Četné slinuté díly se používají ve spalovacích motorech a jejich přídavných zařízení. Schunk například vyrábí za použití slinuté kovové technologie (axiálním lisování) vačkové phasery , ty hrají významnou roli při dosahování emisní normy Euro 6 . Dalším příkladem axiálního lisování je variabilní zdvih ventilů BMW "Valvetronic" . Mimo jiné, Schunk používá technologii vstřikování pod tlakem (MIM) k výrobě výfukových turbodmychadel produktů pro vysoce výkonné motory, které používají materiály s vysokou odolností vůči teplotě. Zabudováním vznikají slinuté díly (vyráběny spékáním i technologií MIM) jako vstřikovací systémy, držáky vstřikovačů paliva, palivové systémy a magnetické ventily.

 

Interiér

Automobilové interiéry obsahují mnoho výrobků vyráběných pomocí technologie spékání.  Tak například slinutá bezpečnostní vačka dává typické “kliknutí” bezpečnostního pásu ve více než 100 milionů vozů po celém světě. Mnoho slinutých částí Schunk je také použito v pojistných autosedačkách (délka / výška / nastavení sklonu). Schunk rovněž nabízí řadu slinutých dílů pro použití ve výrobě systémů řízení, zajištění optimální bezpečnosti. Schunk vytváří dlouhý seznam inovativních slinutých výrobků, ať už jde o řízení, airbagy nebo asistenčí systémy pro řidiče.

Karoserie a periferní zařízení

Existuje také celá řada slinutých částí v karoseriích a periferních zařízeních. Četné komponenty pro dveře, okna, kontroly vnějších zrcátek, konvertibilních střech, střešních oken a podvozky jsou vyrobeny s použitím technologie spékání (axiálním lisování) a kovového lití pod tlakem (MIM). Caps Lock pro dveřní zámky a zapalování jsou jen jedním z mnoha příkladů. Vlastnosti materiálu zajišťují vysokou odolnost proti rozbití. Použité povlaky jsou také schopny splnit nejvyšší požadavky na design.

 

Brzdy a bezpečnostní systémy

Součásti vyrobené za použití slinutí jsou použity v brzdových systémech, což významně přispívá k bezpečnosti vozidel. Slinuté komponenty se používají například u mechanických a elektrických brzd, nožních brzd a magnetických ventilů pro ABS a ESP.

Další slinuté kovové komponenty Schunk pro automobilový průmysl

alt

Schunk slinuté díly jsou ideálním řešením pro mnoho komponentů a systémů                           v automobilovém průmyslu. Ať už jde o převody, senzory, pohony, elektromotory, olejová čerpadla, vodní čerpadla, systémy klimatizace nebo ventilátory motorů, rozsah nabídky technologie spékaného kovu je obrovský. Příkladem za všechny jsou části z materiálu, který má speciální měkké magnetické vlastnosti . Technologie spékaných kovů a vstřikovací technologie (MIM) umožňuje tyto díly vyrábět do konečných tvarů bez následného zpracování.

schunk materials1weiss group1schunk sinter metals1schunk sonosystems1